DEFENSORY 2020

Defensory to plebiscyt organizowany przez nasze Stowarzyszenie w związku ze zbliżającym się, okrągłym rokiem naszej działalności.


Z tej okazji chcemy wyrazić uznanie dla adwokatów, którzy każdego dnia wykonują swoją pracę, budując w społeczeństwie pozytywny wizerunek naszego samorządu, a dla pozostałych jego członków stanowią pewien wzorzec zachowań. Nagrody w pięciu kategoriach są bowiem przyznawane przez adwokatów i aplikantów adwokackich. To oni mają możliwość zgłoszenia kandydatów, których znają najlepiej, by następnie w dalszym etapie móc oddawać na nich swój głos.

Szczegóły zostały zamieszczone w regulaminie plebiscytu, do którego link zamieszczono poniżej.

 

ETAPY

I. Zgłaszanie kandydatów: od 24 czerwca 2020 r. do 29 lipca 2020 r.

II. Ogłoszenie wyłonionych w ramach kategorii kandydatów: 03 sierpnia 2020 r. – ZOBACZ NOMINACJE: KLIK

III. Głosowanie: od 03 sierpnia 2020 r. do 17 sierpnia 2020 r., g. 9:00.

 

DANE

Zgłoszenia wraz ze zgodą należy wysłać w formie skany na adres: defensory@defensoriuris.pl

Głosowanie będzie odbywało się w ramach grupy dyskusyjnej: www.facebook.com/groups/2362404720754941

 

KATEGORIE

W ramach plebiscytu wybraliśmy pięć kategorii:

  • Koleżeński adwokat,
  • Adwokat społecznik,
  • Adwokat mistrz słowa,
  • Adwokat innowacyjny,
  • Adwokat Defensor – nagroda za całokształt.

Ponadto, jako Stowarzyszenie wręczymy nagrodę specjalną dla osoby lub organizacji, która działa na rzecz praw i wolności człowieka.

▪ KOLEŻEŃSKI ADWOKAT

To adwokat, do którego zadzwonisz z kłopotem i wiesz, że możesz liczyć na jego pomoc oraz dyskrecję. Osoba, która poinformuje Cię, że złożyła wniosek o zmianę terminu, gdy jesteś po przeciwnej stronie, a gdy zobaczy, że nie ma Ciebie na rozprawie, zadzwoni i zapyta, czy nic się nie stało. Koleżeński adwokat to ktoś, kto na sali sądowej do swojego przeciwnika podchodzi z szacunkiem, a swoją postawą stanowi wzór do naśladowania dla innych.

▪ ADWOKAT SPOŁECZNIK

To adwokat, który działa na rzecz społeczności lokalnej. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w okolicy, związanych z rozpowszechnianiem edukacji prawnej. Potrafi i chce rozmawiać o prawie zrozumiałym językiem. Gdy trzeba, walczy o sprawy słuszne, przecierając w ten sposób szlaki orzecznicze osobom z podobnymi problemami.

▪ ADWOKAT MISTRZ SŁOWA

To adwokat, który zręcznie posługuje się językiem polskim nie tylko w mowie, ale i w piśmie. To erudyta, którego wystąpienia pozostają w pamięci. To strateg, któremu nie przeszkadzają nawet słabe karty w zanadrzu. Potrafi nimi zagrać tak, aby wzbudzić wątpliwości nawet u swojego oponenta. Adwokat mistrz słowa potrafi perfekcyjnie wyrazić swoje argumenty, a jego język giętki powie wszystko, co pomyśli głowa.

▪ ADWOKAT INNOWACYJNY

To adwokat, który nie boi się łamać stereotypów, a w kontaktach z Klientem stawia na nowe technologie.. Osoba, której kreatywność nie zna granic, a aktywność zawodowa po prostu inspiruje. Innowacyjnemu adwokatowi nie są obce social media.

▪ ADWOKAT DEFENSOR

Adwokat Defensor to człowiek – orkiestra. Osoba, która nie boi się głośno mówić o sprawach trudnych i jest gotowa do rozwiązywania problemów. Otwarta na konstruktywną współpracę, także z innymi zawodami prawniczymi. Adwokat patrzący w przyszłość, ale też szanujący tradycję. Dostrzegający swoje koleżanki i kolegów, służący im zawsze dobrą radą. Dla społeczeństwa jest to postać nietuzinkowa, która pogłębia zaufanie do zawodu adwokata.

▪ NAGRODA SPECJALNA

To wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie osobie lub organizacji, działającej na rzecz praw i wolności obywatelskich. W ten sposób, jako członkowie Defensor Iuris chcemy wyrazić swoje uznanie dla osób, które swoim zachowaniem mogą stanowić przykład dla innych. Swoją aktywność traktują nie tylko jako pracę, ale coś znacznie ważniejszego – powołanie.

 

DO POBRANIA

REGULAMIN: KLIK

Załącznik do regulaminu – KARTA ZGŁOSZENIA: KLIK

GRAFIKA:

LOGO .png (1080 x 1080)

LOGO z adresem strony .png (820 x 312)

LOGO z adresem strony .png (1024 x 512) – wpis Twitter